BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

South Park ir musulmonai

Parašiau įrašą ir tik dabar prisiminiau, kas rimtai svarbu. Neseniai South Park kūrėjai sulaukė grasinimų iš kažkokios musulmonų grupuotės dėl to, kad rodė (nors šiaip tai lyg ir neparodė) Alachą. Aš tai piktas esu. Nesuprantu kaip galima dėl to grasint mirtim?! Absurdas kažkoks! Jau nekalbu apie tuos žmones, kurie dėl tokių įvykių JAU mirė. Negi niekas nieko negali padaryt? O.O Gi demokratija, žodžio laisvė…

O filmas Team Amreica World Police įgavo naują prasmę.

Rodyk draugams

Mėnesis liko… | Mis Eurovizija

Oi, jau daėdė turbūt visus dvyliktokus (gimnazijose nežinau kokios ten klasės) šita tema, bet reikia nuomone pasidalint.

Trumpai kalbant, liko mėnesis. Apie 30 dienų. Per tą laiką liko pasikartot visą 12kl. fizikos kursą, pabaigt mokytis istoriją (ne pasikartot), kurią kas savaitę vėl pamirštu, matematika… kartotis daug daug, informatika - prikalbint mokytoją rimtai imt mokyt mus Pascal’io, lietuvių - o ką čia įmanoma mokytis?, anglų - toliau daryt namų darbus.

Apžvalga nekokia, ir žadanti nedaug, bet šiuo metu aš taip matau XD

Kūrybinio fronto naujienos: planuoju daryt mažiausiai du video, labiau prižiūrėt blogą, muzikėlę kažkokią sukurt ir web konkurse sudalyvaut (gal net su dviem projektais). Nemanau kad įvykdysiu bent 50%, bet kas ten žino. Mano visa kūryba nuo nuotaikos priklauso. Kartais verčiu save savaitę kažką padaryt, o kartais užsimanau, ir per dieną padarau.

Beje, neseniai vieno blogo „Mis Eurovizijos“(<– tuoj bus linkas) rinkimam nuotraukėles dariau. Iš to susidariau vaizdą, kad dalyvės šiemet tai ką aš žinau :) Pora tikrai gražių (pvz. Latvė, Slovėnė visai nieko, Portugalė “kažką tokio” turi, Gruzė turi… du tokius… ir nebijo parodyt :D), o kelios tai net nuostabu kokios senos (Suomės dvi) XD Bet ne išvaizda svarbiausia turbūt ;) (Norėčiau tik pasakyt, kad tiksliai nežinau, ar čia finalininkės tam konkurse dalyvauja, ar nebūtinai į finalą patekusios, nes teko redaguot net tris Kroatijos nuotraukas).

Kokia jūsų nuomonė apie egzaminus ir Euroviziją? Ar dvyliktokai šiemet turi šansų patekt į finalinį penketuką?

Iki, susimatysim ketvirtadienį ;)

Rodyk draugams

Veidmainiai lietuvos aktoriai

Ar jum kartais neatrodo, kad visi žmonės, kalbantys taisyklinga lietuvių kalba yra veidmainiai? Konkrečiai kalbu apie galūnių -ti vartojimą. Pažįstu tik porą žmonių, kurių kalboj -ti atrodo natūralus ir įgimtas. Visų kitų -ti kažkokie apsimestiniai. Pats taip irgi šnekėt negaliu. Kad ir dabar teksto redaktorius man pabraukė žodį “šnekėt”. Nu negaliu aš rašyt “šnekėti”! Kaip šitas skambėtų?? Ogi žinau kaip! Kaip lietuviškas serialas!

Negaliu pakęst kai mūsų aktoriai šneka su tom pačiom dirbtinėm galūnėm. Ausis rėžia. Viena, kai šneka kokia “fyfa”, primetanti protingą ir asmenybę, bet kai taisyklingai kalba ir eiliniai žmonės, parduotuvės kasininkai, nusikaltėliai… 10-ties metų vaikai!

Dar apie nusikaltėlius :D negi nei vienas lietuviškas serialas negali apsieit be jų? Negi autoriai mano, kad be jų nebus įdomu? O gal paprasčiausiai be smurto, mirčių ir apgavysčių nieko daugiau negali sugalvot… Turiu ir kitą teoriją. Jie pažiūri užsieniečių serialą, kuriam parodytas gražus gyvenimas, ir galvoja: “Ai, pasakos. Taip nebūna. Va aš tai realiai parodysiu… Gana čia to smegenų pudrinimo”. Ir jie rodo. Realią pinigais aptekusią šeimą, per kelias savaites karjerą padarančius žmones, kietus mafijozus (Rudokas XD XD XD), šnekančius taisyklinga lietuvių kalba ir t.t. Kitaip sakant ta pati pasaka, tik neigiama. Tai, manau, yra blogiau.

Ir galiausiai - ginčų, “razborkių” ir grasinimų scenos. Kaip jie nepasimoko? Kai dar žiūrėjau televizorių, jos mane tiesiog žudė. Rėkia vieni per kitus, šaukia. Net susiraukt verčia. Savaime suprantama, ginčas prasideda “Ė, tu”, po to seka koks tai “grėsmingas” grasinimas, “realus apsistumdymas”, o kartais tai baigiasi ir “dar realesnėm muštynėm”. Tuo tarpu užsienietiški ginčai neišlenda iš konteksto ir neverčia raukytis. Gal dėl to, kad žmonės juose net ir ginčydamiesi vienas kito neperrėkinėja, nevaidina labai svarbių ar grėsmingų, ir klauso ką šaukia pašnekovas. Lietuviškuose serialuose kolkas to nerandu. O reikėtų. Gal vaikai kažko išmoktų… O tai dabar turbūt galvoja, kad gyvenime svarbu pabėgt iš namų, paaugus įsigyt šautuvą, apiplėšt parduotuvę, tada patekt į reabilitaciją kokią, pakeist tris sutuoktinius, būt neištikimam ir t.t. U.U

Vienu žodžiu mokytis ir mokytis tam lietuviškam serialui. Aš tikiu kad jis gali būt geresnis, bet apie tai turi prabilt žiūrovai. Serialas gi prie jų taikosi.

Žinoma, aš kaime gyvenu, todėl gal man visas šitas labiau kliūva nei miestiečiui, bet manau ir jam tas nepatinka. Ką jūs apie tai galvojat? (tikrai noriu atsakymų)

Rodyk draugams

Įskaitų apibendrinimas | Besiruošiantiem įskaitai

Įskaitos įskaitos įskaitos. Manau vertas apkalbėjimo dalykas :)

Pradėkim nuo lietuvių kalbos. Potemės buvo pasakytos iš anksto, dėl to ir kalbą atsiskaityt eidamas jau turėjau. Kelios dienos prieš tai dar lietuvių mokytoja visų darbus pakomentavo, tai ir klaidas išsitaisęs buvau. Kaip dabar atsimenu, mano laikas buvo… ne, jau neatsimenu. Kažkur apie dešimtą lyg. Laukiau laiptinėj prie kabineto durų: tylu, ramu, širdis tuksi. Pakvietė ruoštis. Atsisėdau (į antrą eilę nuo galo, nes gale sėdėdamas jausčiausi kaip bijantis eit į priekį). Pradėjau užrašinėt kai kurių sakinių ir pastraipų pradžias. Visą kalbą faktiškai jau mintinai mokėjau, bet maža ką… prirašiau visą puslapį, nors žinojau kad tiek nereikės. Bet laiko buvo :) 15 minučių, tai kodėl neišnaudot? Dar pasiklausiau prižiūrėtojų pokalbio apie mano klasiokę, kurios jau pusę metų nemačiau, taip pat jų dialogo su kartu besiruošiančia klasioke, kuri nervinosi neįprastai (per visą klasės ilgį šnekučiavosi -.-), kažkas lyg ir apie sodinukus girdėjo… Pasitvirtino draugo pastebėjimas, kad koridoriui tyliau nei pasiruošimo klasėj.

Baigėsi laikas, perėjau į kitą klasę. Ten - egzaminuotoja (ta mokytoja, kuri jau matė ir komentavo mano kalbėjimo darbą), vertintoja (kurią ačiū dievui užstojo monitorius), ir mokyklos pavaduotoja (į kurią viso atsiskaitinėjimo metu net nepažiūrėjau). Atsisėdau, o durys praviros, pavaduotoja vaikšto. Laukiau kol uždarys, bet egzaminuotoja sakė pradėt, nes tokie dalykai kaip praviros durys ir vaikštantys žmonės turi manęs netrikdyt. Gal šiaip ir netrikdytų, bet tada nebuvo “šiaip” :) Tai ir pradėjau. Pasakiau ką mokėjau, pamiršau vieną svarbų žodį, tai nejauki pauzė gavosi, bet šiaip lyg ir gerai buvo. Atsisveikinau ir išėjau su plačia šypsena. Turbūt visi taip išėjo… Tik tą šypsnį kiekvienam sukelia skirtingi dalykai.

Balų tą pačią dieną nesužinojau, nes bla bla bla, daug bereikšmio teksto, nenoriu plėstis. Bet kitą dieną sužinojau, kad gavau 10. (19 iš 20 balų, nes “visi turėjom problemų su kirčiavimu”). Po visų apšnekėjimų, pasiklausinėjimų, leidau sau padaryt porą išadų:

  • Vertinimas įskaitos metu nėra toks griežtas kaip atrodo
  • Mokytojai yra geranoriški ir puikiai supranta kas darosi, todėl vienas kitas užsikirtimas kalbant yra toleruojamas
  • (Jei gerai mokaisi, vertintojas tai žino, bet kalbėjimo metu “neišlaikei savo lygio”, vistiek gali tikėtis gaut šiek tiek daugiau. Pasikartosiu: viską tie mokytojai supranta ir nenori niekam gadint reikalų)

Anglų kalba

Buvo šiandien, tai dar švieži atsiminimai ;) Ėjau 9:45, bet iki to laiko nesugebėjau internete rast nei vienos temos. Gal ir gerai. Jei nesukčiauju, tai iki galo. Gavom su draugu pirmą “paper”. Buvau B mokinys. Monologas apie shopping. Kaip tik man! Žmogui, kuris parduotuvę aplanko vidutiniškai kartą per mėnesį. Bet ką darysi. Klausimai duoti, reikia atsakyt. Prifantazavau aišku :D Dialogas buvo apie skrajutę klubui. Visai nesunkus. Jam pasiruošiau per kokias dvi minutes. Laikas bagėsi ir ėjom į atsiskaitymų šventove patapusį informatikos kabinetą (štai iš kur tas monitorius, užstojęs vertintoją per lt įsskaitą). Kaip jau sakiau, buvau B, tai pradėjo draugas. Per tą laiką dar pataisiau šį tą savo monologe ir dialoge. Ir, kas svarbiausia, atsipūčiau, apsipratau su aplinka. Vėliau pakalbėjau apie shopping (įpusėjęs padėjau šonan ką pasirašiau lape ir variau iš galvos :D). Tada dialogas prasidėjo, kurio metu visai atsileidau. Atsilošiau kėdėj šiek tiek, “pabazarinau” su draugu, ir viskas :) Įskaita baigta. Vėliau pasakė, kad gavau 30 balų (iš 30). Bus 10, džiaugiuosi :) Nors šito dešimtuko ne taip troškau, kaip iš lietuvių, bet irgi norėjau.

Išvados:

  • Vertinimas įskaitos metu tikrai nėra toks griežtas kaip atrodo ;) Ai, ką čia kartotis. Išvados tos pačios. (Jei esi dvylitokas (-ė), ruošiesi 201x metų anglų įsskaitai ir dabar galvoji “ok, prisimenu išvadas”, tai patariu grįžt į tą teksto dalį ir jas perskaityt iš naujo)

Patarimas besiruošiantiems įskaitoms: žiūrėkit kad kalba būtų rišli, atsaktumėt į temą (arba duotus klausimus) ir nenusišnekėtumėt. Jei patarimų laikysitės, vertintojai tikrai bus geranoriški.

Jei savim nepasitikit, prieš anglų įskaitą patarčiau dažniau anglų kalbą vartot kasdienybėj, kažkaip plėst žodyną. Su lietuvių kalba paprasčiau :) Jei neesat užtikrinti savim, tai pasirašot kalbą, duodat mokytojai patikrint, pataisot ir iškalat.

Pabaiga! Ir prašau nuoširdžiai patikėt (įtikėt) išvadom, nes TAIP YRA ;)

(Wow, 642 žodžiai… sorry… bet gal per egzaminą daugiakalbystė pravers :D )

P.S. vienas klasiokas anglų įskaitos metu tyliai ir nusikeikt spėjo (prie vertintojos, auklėtojos ir mokyklos direktoriaus :D). Tai nesutrukdė jam gaut 8 ;)

Rodyk draugams