BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Koncepcija gimstamumui skatinti

Skaičiau anglų kalbos namų darbą. Tekstas buvo. Apie pensijų problemas Europos sąjungoj. Bėda ta, kad gimstamumas mažėja, pinigai nuvertėja ir dabar dirbantys žmonės ateity turės per mažas pensijas. Buvo parašyta ir kaip valstybės bando verstis iš tos duobės. Pavyzdžiui bonusai už pensijinio amžiaus prasiilginimą, vyresnių žmonių konkurencingumo darbo rinkoj didinimas ir panašiai.

Nejauku pasidarė pagalvojus, kad Lietuvos toks likimas laukia. Ir tikriausiai žymiai greičiau nei kitų šalių. Pas mus gimstamumas absurdiškas… Reikia skatint! Kaip kinai 1950-aisiais :D Iš to ir gimė ( ;D ) koncepcija. Tiksliau ženklas, reiškiantis palankesnes sąlygas daugiavaikėms šeimoms:

Ženklas, pranešantis apie palankias sąlygas daugiavaikėms šeimoms

Didelių šeimų nariai, pamatę tokį ženklą, galėtų tikėtis geresnių sąlygų įvairiose vietose. Nesvarbu ar kuruojamose valstybės, ar privačių įstaigų. Pavyzdžiui yra renginys “po šiuo ženklu”. Jis automatiškai šaukia - „Valstybei draugiška šeima draugė ir mums“. Ir štai daugiavaikių šeimų nariams bilietas kiek pigesnis, arba yra pirmenybė gauti sėdimą vietą. Pritaikymo galimybių daug, o žmonės išradingi :) Atsirastų, manau, visokių variantų.

Dar apie patį ženklą. Jis šiuolaikiškas. Ne gėda būtų su tokiu sietis. Ženklo tikėtina reikšmė asmens atžvilgiu - „Mane nešioja šaunus žmogus. Jam ne visvien.“

Dar pora vizijų:

Žinoma, čia tik idėja :) Tas ženklas gal jau ką kito reiškia, bet mintis, manau, aiški. Eikit gelbėt tautos :D

Rodyk draugams

Max’imos boba gone crazy!

Žinot, karts nuo karto ir aš pažiūriu televizorių. Smagu stebėt kai kurias jame vykstančias istorijas :) Papasakosiu vieną iš jų. Apie parduotuvių tinklą “Maxima” (gal esat girdėję?). Taigi.

Gyveno kartą šeima: vyras, žmona ir dukra. Šeima atrodė moderni, tačiau joje vyravo socialistinės šeimos modelis: vyras buvo protingas (žinojo visus atsakymus į dukros klausimus, kuriuos ji skaitė iš kryžiažodžio), dukra buvo kaip dukra, na o žmona - eilinė namų šeimininkė: dirbdama buities darbus tegalėjo pasakyt kada močiutės gimtadienis. Balsas fone tuo tarpu skelbė, kad mama žino tai, kas svarbiausia, t.y. tiek, kiek jai reikia. Juokinga buvo. Mėgstu juokingas reklamas. Bet matyt kitiem komedijos nepatiko, nes mama buvo priversta baigt vidurinį išsilavinimą: dabar ir ji žinojo kelis atsakymus į kryžiažodžio klausimus.

Tačiau tuo šeimos gyvenimas nesibaigė, nes jie nusprendė įsivaikint dvynukus.  Mačiau kaip jie leido savo laisvalaikį: ejo į parduotuves, šypsojosi. Bet visos gyvenimiškos idilės greitai baigiasi. Manau nereikia nė sakyt, kad tai vėl susiję su motina -.- Netikėtai ji pradėjo keistis. Gavusi šiek tiek išsilavinimo, ji užsimanė tapt dominojančia persona: pradėjo viena filmuotis reklamose, ėmė šiept savo vyrą kada tik gaudavo galimybę. Viršūnę pasiekė tada, kai baigė universitetą. Po to ji tapo visiška dominatore: ji kaip vaiką aplošia savo vyrą šachmatouse, rodo savo viršų prieš vaikus, kai jie su tėvu žiūri mėgstamą televizijos žaidimą. Ir viską daro atlikdama buities darbus! Aš pradedu manyt, kad ji yra robotas. Pastebėkit: ji dirba, staiga pakelia galvą (vis dar dirbdama), mediniu veidu išpyškina protingą, bet vyrą žeminančią frazę, nuleidžia galvą ir dirba toliau. Man atrodo tai jau ne ta pati moteris, kurią jis vedė. O ir tos užuominos apie prekybą vaikais… Aš manau mama rezga kažkokį robo-sąmokslą.

tyčiojasi

„...ėmė šiept savo vyrą kada tik gaudavo galimybę.“

Kad ir kaip ten bebūtų, laukiu nesulaukiu šios istorijos tęsinio ^^ Aš manau galų gale paaiškės, kad ji vistik YRA robotas. O tikrąją žmoną… pagrobė vyriausybė, nes ji tikrai žinojo “tai, kas svarbiausia” ;)

Rodyk draugams

Vieno vardo teorija

Sveiki, šiandien norėčiau pasidalint su jumis teorija, kurią neseniai išvedžiau. Gal ją jau kas sugalvojo, nežinau, bet ne tame esmė. Teorija apie tai, kad iš kelių vieno vardo nešiotojų, tik vienam ar keliem yra lemta tapt to vardo etalonu tam tikroj srity, Pavyzdžiui muzika: Michael, Britney, Freddy, John. Nemanau kad dažnas sugalvos daugiau muzikantų nei tuos keturis, kuriuos aš turėjau omeny rašydamas. Šitie vardai arba nesako nieko, arba primena vieną konkretų žmogų.

Kurių galų aš šitai nagrinėju? Nes tai glaudžiai susiję su reklama. Gyvenimiškas pavyzdys: yra du vienodai geri muzikantai ir abu jie turi vienodus vardus. Kaip vienam aplenkt kitą, tapt žinomesniam, tapt savo vardo etalonu? Įdomus klausimas ir įdomi užduotis. Esant tokiai situacijai, susidaro paradoksas: vienas gerai grojantis muzikantas populiarina savo vardą, tačiau dalis šlovės automatiškai nukrenta ir kitam muzikantui, nes jų vardai vienodi. Tas pats ir kito atžvilgiu. Jie padeda sau, bet padeda ir vienas kitam. Nei vienas neišsiskiria, nekyla aukščiau kito.

Ką daryt? (Klauskit Radžio) Ogi reklamuotis :D Jeigu kuris muzikantas nori pakilt aukščiau, jis turi būt lengviau surandamas ir labiau(dažniau) matomas: svetainės, TV, koncertai, dalyvavimas matomuose renginiuose. Kas nuo to pasikeičia? “Priešas” muzikantas toliau daro sau reklamą, tuo pačiu reklamuodamas mūsų favoritą, bet jo “atiduodamos” reklamos dalis didėja, nes žmonės pagal jo vardą lengviau randa favoritą, o ne jį. Tuo tarpu favorito “aukojamos” reklamos dalis sumažėja dėl tos pačios priežasties. Susidaro siektas tarpas tarp muzikantų. Ir jis didėja. Galiausiai prieinamas taškas, kai “priešo” pasirodymai ir savo vardo reklama ne jį reklamuoja, o tik primena paprastam gyventojui mūsų favoritą.

Liūdna, bet dabar “priešininkas” nebeturi šansų prisivyt favoritą. Vardas jau užimtas. Bet koks jo pasirodymas tik dar labiau pareklamuos bendravardį. Taigi žaidimas pralaimėtas: jis arba turi bandyt užimt naują vardą, arba pasilikt vardą ir praktiškai sunaikint galimybę tapt itin žinomu.

Moralas toks: jei žadi užsiimt tuo, ko esmė yra tapt žinomu, niekada nenaudok jau populiaraus arba jau kylančio žmogaus vardo, nebent esi laaaabai užtikrintas tuo, ką darai. Jeigu jau turi populiarų bendravardį, vertėtų susigalvot pavadinimą, o ne vardą naudot ;)

Žinoma, šita teorija tinka ir pavadinimam, ir pavardėm ir kitai identifikacinei informacijai ;)

Rodyk draugams

Nepasakyta kalba

Taip jau išėjo, kad mokykloj buvau geras mokinys. Ta proga kartu su kitais gerai egzaminus išlaikiusiais abiturientais buvau pakviestas į “popietę su meru”. Čia vienas iš nedidelio miesto pliusų - gali asmeniškai pažinot merą ir jis net tavo vardą žino :D Maniau sėdėsim savivaldybės posėdžių salėj, jis pašnekės su mum ir tuo baigsis. Bet smagu, kad taip nebuvo :D Visi buvom nugabenti prie Lavyso ežero, į kaimo turizmo sodybą :) Labai graži vieta. Žinoma mus pasveikino, paprašė mokytojų pašnekėt, mokyklų direktorių. Ir tada, aišku, pačių mokinių XD Va šito tai nesitikėjau. Suvemblenau kažkokią nesąmonę apie atmosferą mokykloj. Aišku, labai gera tema, bet neišreiškiau visiškai. Turbūt niekas nesuprato ką turėjau omeny. O mintis labai gili buvo. Vienu žodžiu, net ir išėjęs iš mokyklos nenustoju failint… Bet nesvarbu. Kaip visada, vertą pasisakymo dalyką sugalvojau tik per “šaukštus po pietų” (tiesiogine ir perkeltine prasme). Pasisakymas būtų buvęs maždaug toks:

„Aš taip pat norėčiau padėkot savo mokytojai, direktoriui, bet nelinkėsiu visiem sėkmės. Žinau kad momentai, kada rimti posūkiai gyvenime priklauso tik nuo sėkmės, nebūna malonūs, todėl palinkėsiu visiem kuo mažiau tokių momentų, kuriuose pasisekimą lemia ne žinios su įgyta patirtimi, o tik sėkmė“.

Jei nesuprantat prie ko čia ta sėkmę, paaiškinu: praktiškai visi šnekėję “suaugėliai” mum jos linkėjo. Prie ko ji čia? Ar tam aš 12 metų namų darbus ruošiau, kad man taip reikėtų sėkmės? :) Taip, sutinku, sėkmė gerai, net labai gerai, bet vien ja grįstas gyvenimas kažkoks neužtikrintas būtų. Juo labiau man dažnai nesiseka, todėl skamba ironiškai, kai man linki sėkmės… Užtai mano direktorius buvo originalesnis (?). Suskėlė „tik nereikia išpuikt“ kalbelę XD. Kaži ką apie mane kiti protingi žmonės pagalvojo, nes ta jo kalba buvo faktiškai skirta tik man vienam. Daugiau mokinių iš mūsų mokyklos nebuvo :/

Bet svarbiausia kad pasijaučiau pagaliau priklausantis kažkokiai bendruomenei. Anksčiau vis ne į temą buvau. O va tądien buvo gerai.

Ačiū merui ;D

Beje, viskas vyko prieš mėnesį gal. Tiksliai nebepamenu.

Rodyk draugams

Šiandien man egzaminas

„O Dieve, jau šiandien man egzaminas“. Taip pagalvoju kiekvieną kartą prieš egzaminus, nes kaip taisyklė miegot nueinu tik egzamino dieną :D kad ir dabar 00:20 Net šiurpas pereina kai pagalvoji. Mane nuo fizikos VBE dabar skiria menkos 8 valandos. Aš nueisiu miegot ir atsikelsiu tą pačią dieną - šiandien. Keista eit miegot kai žinai, kad kažką svarbaus turėsi nuveikt ne ryt, o šiandien. Gi prieš svarbiausius dalykus nemiegam, o laukiam jų :)

Žinoma, taip nesijausčiau, jei eičiau miegot 23:59…

Rodyk draugams

South Park ir musulmonai

Parašiau įrašą ir tik dabar prisiminiau, kas rimtai svarbu. Neseniai South Park kūrėjai sulaukė grasinimų iš kažkokios musulmonų grupuotės dėl to, kad rodė (nors šiaip tai lyg ir neparodė) Alachą. Aš tai piktas esu. Nesuprantu kaip galima dėl to grasint mirtim?! Absurdas kažkoks! Jau nekalbu apie tuos žmones, kurie dėl tokių įvykių JAU mirė. Negi niekas nieko negali padaryt? O.O Gi demokratija, žodžio laisvė…

O filmas Team Amreica World Police įgavo naują prasmę.

Rodyk draugams

Veidmainiai lietuvos aktoriai

Ar jum kartais neatrodo, kad visi žmonės, kalbantys taisyklinga lietuvių kalba yra veidmainiai? Konkrečiai kalbu apie galūnių -ti vartojimą. Pažįstu tik porą žmonių, kurių kalboj -ti atrodo natūralus ir įgimtas. Visų kitų -ti kažkokie apsimestiniai. Pats taip irgi šnekėt negaliu. Kad ir dabar teksto redaktorius man pabraukė žodį “šnekėt”. Nu negaliu aš rašyt “šnekėti”! Kaip šitas skambėtų?? Ogi žinau kaip! Kaip lietuviškas serialas!

Negaliu pakęst kai mūsų aktoriai šneka su tom pačiom dirbtinėm galūnėm. Ausis rėžia. Viena, kai šneka kokia “fyfa”, primetanti protingą ir asmenybę, bet kai taisyklingai kalba ir eiliniai žmonės, parduotuvės kasininkai, nusikaltėliai… 10-ties metų vaikai!

Dar apie nusikaltėlius :D negi nei vienas lietuviškas serialas negali apsieit be jų? Negi autoriai mano, kad be jų nebus įdomu? O gal paprasčiausiai be smurto, mirčių ir apgavysčių nieko daugiau negali sugalvot… Turiu ir kitą teoriją. Jie pažiūri užsieniečių serialą, kuriam parodytas gražus gyvenimas, ir galvoja: “Ai, pasakos. Taip nebūna. Va aš tai realiai parodysiu… Gana čia to smegenų pudrinimo”. Ir jie rodo. Realią pinigais aptekusią šeimą, per kelias savaites karjerą padarančius žmones, kietus mafijozus (Rudokas XD XD XD), šnekančius taisyklinga lietuvių kalba ir t.t. Kitaip sakant ta pati pasaka, tik neigiama. Tai, manau, yra blogiau.

Ir galiausiai - ginčų, “razborkių” ir grasinimų scenos. Kaip jie nepasimoko? Kai dar žiūrėjau televizorių, jos mane tiesiog žudė. Rėkia vieni per kitus, šaukia. Net susiraukt verčia. Savaime suprantama, ginčas prasideda “Ė, tu”, po to seka koks tai “grėsmingas” grasinimas, “realus apsistumdymas”, o kartais tai baigiasi ir “dar realesnėm muštynėm”. Tuo tarpu užsienietiški ginčai neišlenda iš konteksto ir neverčia raukytis. Gal dėl to, kad žmonės juose net ir ginčydamiesi vienas kito neperrėkinėja, nevaidina labai svarbių ar grėsmingų, ir klauso ką šaukia pašnekovas. Lietuviškuose serialuose kolkas to nerandu. O reikėtų. Gal vaikai kažko išmoktų… O tai dabar turbūt galvoja, kad gyvenime svarbu pabėgt iš namų, paaugus įsigyt šautuvą, apiplėšt parduotuvę, tada patekt į reabilitaciją kokią, pakeist tris sutuoktinius, būt neištikimam ir t.t. U.U

Vienu žodžiu mokytis ir mokytis tam lietuviškam serialui. Aš tikiu kad jis gali būt geresnis, bet apie tai turi prabilt žiūrovai. Serialas gi prie jų taikosi.

Žinoma, aš kaime gyvenu, todėl gal man visas šitas labiau kliūva nei miestiečiui, bet manau ir jam tas nepatinka. Ką jūs apie tai galvojat? (tikrai noriu atsakymų)

Rodyk draugams

Svarbus gyvenimo posūkis

Manau tai verta atskiro įrašo. Šiandien per televizorių pirmą kartą gyvenime pamačiau reklamuojamą žinių interneto puslapį. Tai buvo alfa.lt reklama. Seniai galvojau, kodėl lietuviški portalai nesireklamuoja per TV, ir štai gavau atsakymą :) Manau sveikintina. Kaip manot?

Jei apie LT portalų neveiksnumą, tai norėčiau one’o kūrėjų paklaust, kodėl one’as faktiškai nesikeičia. Tai populiariausias soc. tinklas Lietuvoj (gal facebook’as dar neaplenkė. O gal?), tačiau jis visiškai neprogresuoja. Ką matėm prieš metus, du, tą matom ir dabar. Manau jau nedaug liko ir jie išnyks su tokiu požiūriu…

Taip pat nekenčiu savo lietuvių kalbos mokytojos. Šiandien ji mum visiem už teksto suvokimo testą numažino balų, nes jos nuomone mes negalėjom teisingai parašyt amžių, kuriuose rašė tam tikri rašytojai. Pagal ją mes esam išradingi vaikai ir sugebėjom nusirašyt. Nežinia kaip, bet sugebėjom. Parašiau visus tris teisingus amžius ir gavau 2 balus (buvo vienas atsakymas perbrauktas ir pataisytas), draugas irgi surašė visus teisingus, bet pribraukė daug, tai 1 balą gavo, nes “jei pribraukyta, tai vadinasi iš tikro nežino”. Maksimaliai galima buvo gaut tris balus. Matyt niekas negavo… Ir šiaip už tą testą niekas daugiau šešių negavo (aš petaką). Ji vėl man įrodė kokia bjauri gali būt. kiti mokytojai tai pliusų ieško, o šita tik kad prastesnį pažymį parašytų. Tai nagla ir nenormalu.

Finally, sesuo pasakė, kad per psichologiją mokėsi apie žmonių tipus (nu kažką tokio). Pagal jos užrašus esu toks žmogus, kuris mato tik kitų sėkmę, o apie save galvoja blogai (ta prasme kad nieko jam neišeis). Jeigu jis bando pasekt kieno nors pavyzdžiu ir pasiekt kažkokį tikslą - jam nepavyks, nes viską gadins būdas. Net jei jis elgsis identiškai kaip tas, kuriam pavyko. Jis paprasčiausiai padarys kažką ne taip, kažkokią smulkmeną. Pvz.:

Visi žinom Tadą V. Jis populiarus, youtube turi ~50 video. Jei aš dabar padaryčiau tiek pat panašaus įdomumo ir originalumo video, sukurčiaus trumpų filmų pora, dėčiau tokiais laiko tarpais kaip jis dėjo, susikurčiau saitą, reklamuočiaus kur ir jis, aš taip ir likčiau niekuo. O jam, mat, užteko. (tai labai labai grubus pavyzdys, nes aš ir pusės nežinau ką jis gyvenime veikia (ir vėl klausimas, kodėl prisiminiau būtent jį? Matyt čia “to kažko”, ko aš neturiu darbas)).

Blogiausia, kad tai suknista tiesa. Man visada nesisekė tai, kas sekdavosi kitiem. Niekad ir su  žmonėm nesisekė. Kai kiti bendrauja, aš matau kad jie susišneka ir pan., lyg ir sistemą pastebiu, kiaurai permatau ką vieni apie kitus galvoja, bet kai šneku pats - akivaizdžiai matau, kad kažko trūksta. Nežinau net kokį smailą čia uždėt. Jis turėtų būt niūrus. Labai. Nes tai reiškia, jog jei stengsiuos gyvenime kaip visi, taip nieko ir nepasieksiu. Bet kažkam šitam pasauly tokių pačių pastangų užteks ir virš tautos iškilt.

Kilo teorija, kad žmonės yra sumodėliuoti ateivių. Kaip kokie simsai (iš “the sims”). Tavo charakteris toks, vadinasi tu būsi toks (Lemtis pagal charakterį?). Jei sakytumėt nesąmonė, tai kodėl psichologų sugalvoti teiginiai kartojasi jau krūvą metų? Think about it.

Beje, nuo vakar sumaniau pareikšt savo poziciją ateivių klausimu. Kaip visi žinom, jie tikrai yra KAŽKUR (kažkurioj galaktikoj 100% yra bent viena planeta, kurioj yra gyvybė), bet aš esu už tai, kad jie yra mus lankę ir vis dar lanko :)

Rodyk draugams

Baigėsi “atostogos”

Tai va, jau ir trečiadienis. Ryt į mokyklą. O, rodos, dar tik prieš kelias dienas mus iš jos paleido (nes gripo išsigando…). Šiaip gerai kad jau ryt reikia. Galėjo net anksčiau grąžint mus. Aš, kaip dvyliktokas, jaučiu baimę neeidamas į mokyklą. Žinoma, galėjau mokytis namie, bet kad aš nemoku mokytis savarankiškai XD dėl to ir baisu. Net neįsivaizduoju kurias dabar temas knygose jau turėtumėm eit. Fizikos kontrolinį dar turėjom rašyt, tai dabar jau ir antras bus priartėjęs. *atsidusimas*. Kaži ar atsigriebsim kaip reikiant. Nebent, žinoma, pagaliau, per 12 metų Edvinas pradės mokytis pats. Naudosis kompu mažiau, paliks telefoną ramybėj ir kasdien tykiai nuoširdžiai po tris valandas mokysis papildomą medžiagą.

Ar tai įmanoma? 0.0?

Rodyk draugams

Trečioji lietuvių kelionė į kosmosą

Šiandien, lygiai 12:00 mūsų astronautai sėkmingai pakilo iš Skuodo kosminių erdvėlaivių paleidimo aikštelės. Tai jau trečioji lietuvių kelionė į kosmosą. Šios, kaip ir praeitos kelionės tikslas - Mėnulis. Deja praeitą kartą dėl techninių nesklandumų kelionė šiek tiek nenusisekė, tačiau dabar, manau, atsigriebsim ;D

Ta proga Skuode vyko “paleidimo koncertas”, kurį turbūt daug kas per TV žiūrėjo. Specialiai buvau nuvažiavęs pasižiūrėt erdvėlaivio staro, nes praeitą kartą nepavyko niekaip. Reginys neblogas, daug garso :D, tik kad iš labai toli žiūrėt reikia. Nepalygint kaip per teliką atrodydavo kai žiūrėdavau ;D

Jei jau apie televiziją, tai ji eilinį kartą išnaudojo šitą progą. Nepaisant to, kad surengė pompastišką šou prieš praeitą paleidimą, dabar vistiek nepagailėjo pinigų ir laiko naujam renginiui (jo, tas pats “paleidimo koncertas”). Žinoma, šitas nebuvo toks didelis, nes organizatoriai tikriausiai pabijojo antros erdvėlaivio nesėkmės. Gi kas ten žino, gal vėl kas atsitiks… :D Televizijai juk ne prestižas palydėt nepavykusį skrydį. Kad ir kaip ten bebūtų, renginys buvo nieko vertas XD Pridainavo visokie pop atlikėjai ir tiek… Galėtų ir ką geriau sugalvot. Vienu žodžiu, nesigilinkim į smulkmenas. Tikiuosi šį kartą kelionė bus puiki ir pranoks visų lūkesčius :)

Erdvėlaivio paleidimas (Delfi.lt nuotr.)

Erdvėlaivio paleidimas (Delfi.lt nuotr.)

P.S. Kaip jum tas muzikos grotuvas dešinėj? Gal padaryt kad negrotų automatiškai?

Rodyk draugams